Informacje

Informacje
25 Marzec 2019

Utrudnienia w dostawie wody - komunikat...

Ilustracja do informacji: Utrudnienia w dostawie wody - komunikat ŻWiK

Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje Spółka z o.o. informuje, że w dniu 29-30.03.2019 r. w godzinach od 21:00 – 03:00, z powodu planowanych prac modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Dzietrzychowicach, nastąpi przerwa w...

25 Marzec 2019

Spotkania informacyjne dla osób...

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprasza osoby młode na spotkania informacyjne, które odbędą się w Zielonej Górze - 10 kwietnia oraz w Gorzowie Wielkopolskim - 11 kwietnia br. Uczestnicy...

24 Marzec 2019

Kampania Informacyjna Systemu...

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów...

23 Marzec 2019

Informacja Powiatowego Lekarza...

Czytaj więcej...

23 Marzec 2019

VII edycja konkursu "Twoja ulubiona...

Ilustracja do informacji: VII edycja konkursu "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. zaprasza do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn....

23 Marzec 2019

KOWR czeka na zgłoszenia do „Bitwy...

Ilustracja do informacji: KOWR czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”

Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo...

23 Marzec 2019

Informacja Komendanta Jednostki...

Komendant JW. 5430 informuje, że w dniach 25 - 31.03.2019 r., na terenie jednostki, strzelania z użyciem amunicji...

22 Marzec 2019

Enea - planowane wyłączenia w dniu...

w godzinach: 27 mar 08:30 - 27 mar 11:45, miejscowości Miodnica, od 11 do 28, działka 583/1. https://www.wylaczenia-eneaoperator.pl

21 Marzec 2019

Obrady V sesji Rady Gminy Żagań

Ilustracja do informacji: Obrady V sesji Rady Gminy Żagań

Wójt Gminy Żagań zaprasza chętnych mieszkańców gminy na obrady V sesji Rady Gminy Żagań, które odbędą się w dniu 29 marca 2019 r. o godz. 10 00 (sala narad Urzędu Gminy Żagań). Tematem...

19 Marzec 2019

Enea - planowane wyłączenia w dniu...

w godzinach: 27 mar 08:45 - 27 mar 14:00, miejscowości Bożnów, od 68 do 86, działki 49/2, /3, od 59/3 do 59/12, 394/2. https://www.wylaczenia-eneaoperator.pl

zobacz wszystkie informacje

Informacje

Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje Spółka z o.o. informuje, że w dniu 29-30.03.2019 r. w godzinach od 21:00 – 03:00, z powodu planowanych prac modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Dzietrzychowicach, nastąpi przerwa w dostawie wody.
Za utrudnienia przepraszamy.
 
 
http://zwik.zagan.pl/index.php?id=400&zoom=271
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprasza osoby młode na spotkania informacyjne, które odbędą się w Zielonej Górze - 10 kwietnia oraz w Gorzowie Wielkopolskim - 11 kwietnia br.
 
Uczestnicy spotkania zapoznają się z projektami realizowanymi w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wsparcie w projektach dopasowane jest do każdego uczestnika indywidualnie. Udział w nich pozwoli na diagnozę potrzeb i możliwości młodego człowieka i opracowanie dalszego planu działania. Formy pomocy to między innymi szkolenia pozwalające na zdobycie kwalifikacji, staże u pracodawcy, wsparcie mentora i pośrednika pracy. Osoby z niepełnosprawnościami mają zapewnione wszelkie udogodnienia. Podczas szkoleń i staży uczestnicy otrzymują stypendium. Udział w projektach jest bezpłatny.
 
Projekty przeznaczone są dla osób w wieku 15-29 lat, w tym osób z niepełnosprawnościami, mieszkających w województwie lubuskim, z następujących grup:
 • osoby bierne zawodowo, które nie pracują (ale nie są zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy), nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym ) i nie szkolą (nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach finansowanych ze środków publicznych);
 • osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny;
 • ubodzy pracujący, zatrudnieni na umowach krótkoterminowych oraz pracujący w ramach umów cywilno-prawnych;
 • imigranci.
Spotkanie w Zielonej Górze
Termin: 10 kwietnia 2019 r., godz. 10-12
Miejsce: Wojewódzki Urząd Pracy, sala konferencyjna, ul. Wyspiańskiego 15, Zielona Góra.
Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać do 3 kwietnia 2019 r.
 
Spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim
Termin: 11 kwietnia 2019 r., godz. 10-12
Miejsce:  Oddział Zamiejscowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ul. Kombatantów 34, Gorzów Wlkp.
Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać do 4 kwietnia 2019 r.
 
Szczegółowe informacje o spotkaniach uzyskać można w Punkcie Informacyjnym EFS w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, ul. Wyspiańskiego 15, 65-036 Zielona Góra, pok. 311, tel. 68 456 56 04, e-mail: e-mail.
Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej WUP w podanym poniżej linku:
 

Dlaczego warto zastrzec utracone dokumenty?

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby dowiedzieć jak można się przed tym ochronić zachęcamy do zapoznania się z zawartymi na tej stronie informacjami.

Co zrobić w przypadku utraty dokumentów?

UTRACONE DOKUMENTY NALEŻY NAJPIERW ZASTRZEC W BANKU – to kilkanaście tysięcy placówek w całym kraju (w wielu z nich nie trzeba nawet mieć konta bankowego). Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, które należy wykonać:
 
 1. Zastrzeżenie w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONEw swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami (zobacz listę banków).
  • Wystarczy zgłosić zastrzeżenie tylko w jednym banku, a dane zostaną automatycznie przekazane do wszystkich pozostałych uczestników Systemu DZ.
  • Najlepiej to zrobić osobiście w oddziale bankowym. Część banków przyjmuje zastrzeżenia również telefonicznie, pod numerem +48 828 828 828 (tylko od własnych klientów, po zdalnej weryfikacji tożsamości).
  • Można skorzystać z konta na stronie www.bik.pl (tylko pod warunkiem, że osoba zastrzegająca miała tam już wcześniej założone konto z wykorzystaniem danych z utraconego dokumentu).
 2. Powiadomienie Policji – o ile dokumenty utracono w wyniku przestępstwa.
 3. Zawiadomienie najbliższego organu gminy lub placówki konsularnej i wyrobienie nowego dokumentu
 
Podkreślamy, że w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE uczestniczą wszystkie banki w Polsce oraz szereg innych firm i instytucji. Pełna lista Uczestników, dla bezpieczeństwa całego Systemu, jest jednak objęta tajemnicą.
Przypominamy, że utracone dokumenty tożsamości powinny w bankach zastrzegać nie tylko osoby, które mają już konta bankowe, ale również te, które z usług bankowych nie korzystają (lista banków zastrzegających dokumenty od wszystkich osób).
 
 
 
Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. zaprasza do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn. "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.
 
Konkurs rokrocznie uzyskuje większe uznanie, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników. W poprzedniej edycji Konkursu zgłoszonych zostało niespełna 5000 prac wykonanych przez dzieci z całej Polski.
 
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu. Konkurs łączy w sobie cechy konkursu plastycznego z propagowaniem wiedzy o Piśmie Świętym. Na laureatów czekają ciekawe i wyjątkowe nagrody, na czele z publikacją 12 (4 z każdej kategorii wiekowej) zwycięskich prac w wyjątkowym kalendarzu na rok 2020.
 
Zgłoszona praca musi być wykonana na papierze w formacie A4, w orientacji poziomej. Prace konkursowe należy przesyłać do 30 kwietnia 2019­­ r. na adres Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Zaparkowa 23, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres.
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na oficjalnej stronie: tuob.crl.org.pl.
 
Zachęcamy do śledzenia profilu konkursu na Facebooku, gdzie publikowane będą najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej edycji.
Profil na Facebooku: facebook.com/KonkursTUOB.
 
 
Informacja publikowana na prośbę:
Centrum Rozwoju Lokalnego
ul. Zaparkowa 23 | 42-400 Zawiercie
tel. +48 32 494 13 19; 535 033 090 | e-mail: e-mail
 
Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca br.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Jak podkreślił Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, to właśnie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów. Któż lepiej i z większą pasją od Pań potrafi czerpać z bogactwa folkloru, sięgać po dawne receptury i odnajdywać zapomniane smaki?

W „Bitwie Regionów” mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem. Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania. Zamieszczenie zdjęcia potrawy nie jest obowiązkowe.
 
Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do prezentowania różnorodności tradycji kulinarnych regionów. Wspólnie pokażmy, jak „Polska smakuje”.
 
 
 
Informacja publikowana na prośbę:
 
Wydział Rozwoju Rynków Rolnych
OT KOWR w Gorzowie Wielkopolskim
95 731 40 52
wew. 26
790 787 707
www.kowr.gov.pl
Komendant JW. 5430 informuje, że w dniach 25 - 31.03.2019 r., na terenie jednostki, strzelania z użyciem amunicji bojowej będą realizowane w n/w terminach:

Kierunek Karliki:
 • w dniu 26.03.2019 r. od godz. 8.00 do godz. 01.00 w dniu 27.03.2018 r.;
 • w dniu 27.03.2019 r. od godz. 8.00 do godz. 01.00 w dniu 28.03.2018 r.;
 • w dniu 28.02.2019 r. od godz. 8.00 do godz. 01.00 w dniu 29.03.2018 r.;
 • w dniu 29.03.2019 r. od godz. 8.00 do godz. 16.00;
Kierunek Świętoszów:
 • w dniu 26.03.2019 r. od godz. 8.00 do godz. 01.00 w dniu 27.03.2018 r.;
 • w dniu 27.03.2019 r. od godz. 8.00 do godz. 01.00 w dniu 28.03.2018 r.;
 • w dniu 28.03.2019 r. od godz. 8.00 do godz. 01.00 w dniu 29.03.2018 r.;
 • w dniu 29.03.2019 r. od godz. 8.00 do godz. 16.00.
Informacje dodatkowe:
 • w dniach 25 - 29.03.2019 r. w sektorze „A” Karliki prowadzone będą całodobowe zajęcia taktyczne z użyciem środków pozoracji pola walki i środków dymnych;
 • w dniach 25 - 27.03.2019 r. w sektorze D Świętoszów prowadzone będą całodobowe zajęcia taktyczne z użyciem środków pozoracji pola walki i środków dymnych;
 • w dniu 26.03.2019 r. w godz. 08.00 - 15.00 na rzutni granatów bojowych odbędzie się rzut granatem bojowym z ubezpieczeniem miejscowym.
 
 
 1. w godzinach: 27 mar 08:30 - 27 mar 11:45, miejscowości Miodnica, od 11 do 28, działka 583/1.
21.03.2019

Insygnia - Gmina Żagań

Obrady V sesji Rady Gminy Żagań

Wójt Gminy Żagań zaprasza chętnych mieszkańców gminy na obrady V sesji Rady Gminy Żagań, które odbędą się w dniu 29 marca 2019 r. o godz. 1000 (sala narad Urzędu Gminy Żagań).
 
Tematem sesji będzie:
1.
Podjęcie uchwał w sprawach:
1) udzielenia pomocy finansowej Województwu Lubuskiemu na opracowanie dokumentacji technicznej budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 295 w Gorzupi Dolnej;
2)
zmiany uchwały budżetowej na 2019 r.;
3) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019 – 2022;
4) zmiany uchwały w sprawie poboru podatków: rolnego, leśnego i od nieruchomości w drodze inkasa, opłaty od posiadania psów oraz wysokości wynagrodzenia inkasentów;
5) zmiany uchwały w sprawie zarządzenia poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczenie inkasentów i określenie wysokości wynagrodzenia za inkaso;
6) nadania kategorii drogi gminnej oraz ustalenia jej przebiegu;
7)
wyrażenia zgody na przekazanie nieruchomości na okres dłuższy niż trzy lata;
8) wyrażenia zgody na wystąpienie Gminy Żagań ze Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Euroregion Sprewa – Nysa – Bóbr.
2.
Sprawozdanie z wysokości wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego.
3. Przedstawienie protokołu kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną.
4. Sprawozdania z działalności Wójta Gminy za okres między sesjami.
5. Sprawy różne.
6. Przyjęcie protokołu obrad IV sesji Rady Gminy Żagań z dnia 25 lutego 2019 r.
 
 
 1. w godzinach: 27 mar 08:45 - 27 mar 14:00, miejscowości Bożnów, od 68 do 86, działki 49/2, /3, od 59/3 do 59/12, 394/2.
 

Partnerzy

Kontakt

Urząd Gminy Żagań
Numery do wszystkich działów znajdziesz w Kontakt
68 45 84 800
e-mail
ul. Armii Krajowej 9, 68-100 Żagań
Godziny pracy:
poniedziałek 7.00-16.00
wtorek-czwartek 7.00-15.00
piątek 7.00-14.00

Napisz

Wyślij wiadomość do gminy. Wszystkie pola są wymagane.
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego