21.07.2016

Remonty drogi w Dzietrzychowicach

Obecny stan drogi

Usługę za około 550 000 zł wykona konsorcjum firm: Budownictwo Drogowo-Sanitarne „FUCHS” Sp. z o.o. i SOWA R.J.K Sp. Komandytowa.

Powstanie około 600 m nawierzchni asfaltowej, chodniki oraz przebudowane zostaną zjazdy na posesje.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, jako operacja typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania: „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” działania:"Podstawowe usługi i odnowa wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
To już kolejna inwestycja drogowa w Dzietrzychowicach. W 2014 roku Gmina Żagań przeprowadziła inwestycję wymiany ok. 700 m nawierzchni drogi F007410 na "Kolonię".
W dniu 25.05.2016 r. Wójt Tomasz Niesłuchowski oraz Skarbnik Gminy Żagań Agnieszka Kosińska podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze umowy na dofinansowanie przebudowy dróg w miejscowości Dzietrzychowice oraz Jelenin. W ramach projektów zostaną przebudowane drogi na odcinku 1,2 km. Środki w wysokości 1.422.394 zł pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i stanowią 63,63% wartości zadań. Planuje się że, prace przebudowy dróg zakończą się jeszcze w 2016 r.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Podpisanie umowy (25 maja 2016 r.)

30.05.2016

Majówka ze Szroniakami

W dniach 13-15.05.2016 r. odbył się  IV Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Kwisą „Majówka ze Szroniakami”.
Organizatorami imprezy byli członkowie STW „Szron-Czerna” i Klubu Wodnego PTTK „Szron” z Żagania. W imprezie uczestniczyło łącznie 35 osób.
Otwarcie Spływu i odprawa miały miejsce w Świętoszowie, a zakończenie imprezy w Trzebowie.
Na ostatnich 3 km przed Trzebowem odbył się wyścig prawie wszystkich osad. W kategorii dwójek wygrali Marian Rembowiecki i Jacek Dedyk, w jedynkach damskich zwyciężyła Iza Klaczkowska przed Pauliną Krawczyk, a w  jedynkach męskich Daniel Nuckowski przed Stanisławem Białczykiem i Bogdanem Świtalskim.
Dla wymienionych zwycięzców zostały wręczone  nagrody ufundowane przez  Wójta Gminy Żagań - Tomasza Niesłuchowskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Majówka ze Szroniakami - spływ kajakowy 2016

Urząd Gminy Żagań
Numery do wszystkich działów znajdziesz w Kontakt
ul. Armii Krajowej 9, 68-100 Żagań
Godziny pracy:
poniedziałek 7.00-16.00
wtorek-czwartek 7.00-15.00
piątek 7.00-14.00

Napisz

Wyślij wiadomość do gminy. Wszystkie pola są wymagane.
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego