Koronawirus odmienił życie wszystkich. W tej trudnej sytuacji społeczeństwo okazało dużą solidarność. Wiele osób angażuje się w pomoc osobom starszym i chorym. Nie bójmy się prosić o pomoc sąsiadów, rodzinę czy też pracowników ośrodków pomocy społecznej.
Apelujemy by nie zapominać o osobach potrzebujących naszej pomocy z bliskiego sąsiedztwa. Postarajmy się włączyć w tą pomoc i otoczyć opieką oraz wsparciem osoby z naszego otoczenia, które mogą być w grupie ryzyka. Chodzi o bezinteresowną pomoc między innymi zrobienie zakupów żywności lub leków.
Osoby samotne, starsze lub przebywające na kwarantannie, które nie mają możliwości skorzystania z pomocy rodziny czy sąsiadów, mogą zgłosić się po pomoc do pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żaganiu.
Telefon kontaktowy: 68 458 48 28 lub 514 809 053.