Harmonogram wywozu odpadów

Harmonogram odbioru odpadów obowiązujący od 1 kwietnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

Weź udział w badaniu dotyczącego Gospodarstw Rolnych

W dniach od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (formularz R-SGR). Badaniem objęte są wszystkie gospodarstwa rolne osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej oraz wylosowane indywidualne gospodarstwa rolne. W badaniu można wziąć udział: • samodzielnie poprzez samospis internetowy (w dniach 1-16.06 pod adresem: https://cs.stat.gov.pl/RSGR ) • poprzez wywiad telefoniczny z ankieterem statystycznym (w dniach 19.06 - 14.08) • poprzez wywiad bezpośredni z ankieterem statystycznym (w dniach 9.06 - 14.08) Uprzejmie prosimy o udział w badaniu. Więcej informacji: https://stat.gov.pl/.../wez-udzial-w-badaniu-gus-i...

Read more
Zawiadomienie o LX sesji Rady Gminy Żagań

Zawiadomienie o LX sesji Rady Gminy Żagań, która odbędzie się 5 czerwca  2023 r. o godzinie 9:00. Sesja odbędzie się w Sali Narad w Urzędzie Gminy w Żaganiu. Proponowany porządek obrad: Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. Podjęcie uchwał: w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu części budynku gospodarczego położonego na działce nr 72/33 we wsi Rudawica, gm. Żagań; w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu budynku gospodarczego położonego na działce nr 720 we wsi Bożnów gm. Żagań; w sprawie przeznaczenia lokalu użytkowego do najmu na rzecz dotychczasowego najemcy oraz wyrażenie zgody na zawarcie umowy; w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych oraz ustalenia jej przebiegu; w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych oraz ustalenia jej przebiegu; w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości gruntowych do gminnego zasobu nieruchomości zmieniająca uchwałę w sprawie Statutu Sołectwa Bożnów o zmianie uchwały budżetowej Gminy Żagań na 2023 rok. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Żagań na lata 2023-2026 r. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy Żagań za okres między sesjami. Sprawy różne. Przyjęcie protokołu obrad LIX sesji Rady Gminy Żagań. Zamknięcie obrad. Sesja będzie transmitowana na https://user.sesje.pl/ Przewodnicząca Rady Gminy Żagań /-/ Elżbieta  Kłoniecka   https://bip.gminazagan.pl/128/1395/Zawiadomienie_o_LX_sesji_Rady_Gminy_Zagan_2C_0D_0Aktora_odbedzie_sie_5_czerwca__2023_r__o_godzinie_9_3A00__0D_0ASesja_odbedzie_sie_w_Sali_Narad_w_Urzedzie_Gminy_w_Zaganiu__0D_0A/

Read more
„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne zajęcia dla pań

Ministerstwo Obrony Narodowej rusza z kolejnym interesującym projektem podnoszącym poczucie bezpieczeństwa obywateli. Tym razem, w 16 lokalizacjach w całej Polsce, odbywać się będą bezpłatne szkolenia z samoobrony dedykowane dla wszystkich dorosłych Polek. Szkolenia te, mające na celu promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie z sytuacji kryzysowej, odbywać się będą głównie na świeżym powietrzu - w parkach, na plażach czy miejskich ośrodkach sportu i rekreacji. Prowadzone będą przez doświadczonych żołnierzy-instruktorów, którzy nauczą uczestniczki podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa oraz sposobów wykrywania i unikania zagrożeń. Wszystkie panie biorące udział w tym niemalże 4 godzinnym szkoleniu, będą miały również okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. W województwie lubuskim, wydarzenie będzie miało miejsce w godzinach od 10:00 do 13:30, w następujących miejscowościach: - 27/28.05 - Strzelce Krajeńskie (zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 533 517 755, lub adresem e-mail: g.zarnowski@ron.mil.pl) - 17/18.06 - Sulechów (zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 669 611 047, lub adresem e-mail: aga.grazka@ron.mil.pl) - 24/25.06 - Szprotawa (zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 723 694 446, lub adresem e-mail: tomasz.kowalski6@ron.mil.pl) - 08/09.07 - Dobiegniew (zgłoszenia i dodatkowe informacje pod nr. tel.: 533 517 755, lub adresem e-mail: g.zarnowski@ron.mil.pl) - 22/23.07 - Lubsko (zgłoszenia...

Read more