poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Harmonogram wywozu odpadów

Harmonogram odbioru odpadów obowiązujący od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.

Zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Zapraszamy na webinar 25 kwietnia o godz. 10:00.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zaprasza na webinar dotyczący zmian w programie "Czyste powietrze". Webinar odbędzie się  czwartek, 25 kwietnia o godz. 10:00 (w ramach cyklu #AkademiaCzystegoPowietrza2024). Na  spotkanie online można się już rejestrować pod linkiem: https://forms.office.com/e/xVwryuvD6P. Eksperci Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Instytutu Ochrony Środowiska (IOŚ-PIB) przedstawią najważniejsze informacje dotyczące nowych zasad w programie „Czyste Powietrze”, który zmienia się 22 kwietnia 2024 r. Dowiedzą się Państwo o obowiązkach związanych z listą zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM) – zarówno pod kątem wnioskodawców, jak i producentów czy importerów urządzeń, a także o innych, istotnych nowościach, jak np. jedna szansa na najwyższe dofinansowanie, czy doprecyzowanie prefinansowania i pełnomocnictwa. W czasie spotkania, przewidziana jest możliwość zadawania pytań za pomocą aktywnego czatu. Formularz rejestracyjny na najbliższy webinar – https://forms.office.com/e/xVwryuvD6P – dostępny będzie dla wszystkich zainteresowanych do 24.04.2024 r. do godz. 12:00. Link do spotkania, po rejestracji, wysyłany będzie dzień przed webinarem, na adres mailowy podany w formularzu. *** Cykl „Akademia Czystego Powietrza” – baza praktycznej wiedzy o ogólnopolskim programie „Czyste Powietrze” – jest realizowany od 2020 r. przez NFOŚiGW, we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Polskim Alarmem Smogowym.

Read more
Bezpłatny przewóz osób autobusem na Wybory samorządowe w dniu 7 kwietnia 2024 roku

TRASA: 07.04.2024  r.  -  Marysin (centrum wsi koło krzyża) odjazd godz. 10.30 do lokalu wyborczego Dzietrzychowice biblioteka   07.04.2024 r.  - Kocin (poszerzenie drogi koło posesji nr 8) odjazd godz. 11.45 - Nieradza ok. godz. 12 (przystanek autobusowy) do lokalu wyborczego Stara Kopernia świetlica   07.04.2024 r. - Łozy (przystanek autobusowy koło placu zabaw) odjazd godz. 12.00 i 16.00 do lokalu wyborczego Trzebów szkoła   07.04.2024 r. - Gryżyce (koło elektrowni, wjazd od Pożarowa) odjazd godz. 13.00 do lokalu wyborczego Gorzupia świetlica

Read more